Siin toodud õuemärkide kujutised pärinevad valdavalt Lõetsa Koolielu Juri Vilto omaaegsest vihikust ja peale viimast sõda Vassili Randmetsa algatusel Piiri koolilaste kogutud ning üles joonistatud materjalidest, mis algkujul peaksid Koguva muuseumis säilinud olema. Vaid mõne küla (Kallaste, Mäla ja osaliselt Nõmmküla ning Viiraküla kohta) on õuemärke hiljem täpsustatud ja üle kontrollitud. Koos Ago Rullingo materjalidega on seni "arvele võetud" 317 erinevat õuemärgi kujutist.
Tuleb arvestada, et erinevatel aegadel ja erinevate kasutajate poolt on sama pere märki ilmselt mõnevõrra erinevalt kujutatud ja siin on raske rääkida ühe peremärgi kujutise "autentsusest". Võib ju isegi lihtsat risti kahesuguselt kujutada – põhi-ilmakaarte või “vahetuulte” järgi orienteerituna, aga kas võrgu ainakäbale oli (keerukam) õuemärk "püsti" või "pikali" lõigatud, on üsna lootusetu takkajärel kindlaks teha! Seetõttu võib vaielda, kas neid "erinevaid" kujutisi peab üldse nii palju olema? Mitmed toodud märgid võiks identseteks lugeda, kuid seni on arvesse võetud kõik variandid, mis kogujate poolt kunagi paberile on pandud.
Siin võiks meenutada ka (eriti rannakülades) tuntud lugusid, kuidas mõne mehe "õuemärgiks" olnud kirvega löödud laast. Nimelt oli lihtne, näiteks, mõrravaiale lõigatud õuemärk kirvega maha lüüa. Selle vastu oli kasutusel ka vastuabinõu – sisse lõigatud õuemärgile löödi juurde mõni hobuse rautamisel maha lõigatud kabjanaela ots... Võimalik, et mitmete märkide hilisemal üles joonistamisel lisatud punktid just neid "laastu-õuemärgiks" muutumise vastu tarvitatud lisandusi kujutavad!
Autori siiras soov on, et kui keegi järgnevte märkide hulgas mõne muhu õuemärgi ära tunneb, siis andke sellest teada e-postiga ylo@rehepapp.com või kõnetraadil 657-2839.